Kokius maisto papildus siūloma vartoti menopauzę patiriančioms moterims?

menopause-treatment-natural-remedies

Menopauzės laikotarpiu galima vartoti specialiai tam skirtus maisto papildus. Menopauzę patiriančioms moterims yra sukurta maisto papildų, kurių sudėtyje yra fitoestrogenų (natūralių augalinių estrogenų), gerą savijautą padedančių palaikyti augalų ekstraktų, vitamino D ir kalcio.

Kas yra fitoestrogenai ir kaip jie veikia?

Fitoestrogenais vadinami augaluose randami junginiai, kurie chemine struktūra yra panašūs į hormoną 17β-estradiolį (moterišką lytinį hormoną estrogeną). Fitoestrogenų pavyzdžiai yra izoflavonai ir lignanai. Izoflavonų daugiausiai randama sojų pupelėse ir skiautėtųjų puerijų šaknyse, o lignanų – linų sėmenyse. Fitoestrogenų taip pat yra vaisiuose, daržovėse ir viso grūdo produktuose4–6. Šie natūralūs augaliniai estrogenai gamtoje randami neaktyvių pirmtakų forma (ypač kaip genistinas ir daidzinas) ir, patekę į žarnyną, bakterijų paverčiami aktyviais junginiais (genisteinu, daidzeinu ir ekvoliu). Fitoestrogenai organizme jungiasi su estrogenų receptoriais. Taigi jie gali būti vartojami kaip maisto papildai menopauzės laikotarpiu, kai organizme trūksta estrogenų1.

Ar fitoestrogenai yra saugūs?

Europos maisto saugos tarnyba (EMST) nurodo, kad izoflavonai menopauzę patiriančioms moterims yra saugūs6. Be to, dėl mažesnio fitoestrogenų veiksmingumo, palyginti su natūraliais arba sintetiniais estrogenais, ir jų selektyvaus jungimosi prie estrogenų receptorių yra labai maža nepageidaujamų reiškinių rizika5.

„Estromineral Serena Plus“

Tai yra maisto papildas, kurio sudėtyje yra medžiagų, tokių kaip izoflavonų. Maisto papildas tiekiamas tabletėmis, kurių sudėtyje yra sojų (Glycine max (L.) Merr.) izoflavonų, probiotikų (Lactobacillus sporogenes), vaistinių magnolijų (Magnolia officinalis Rehder et E. H. Wilson) ekstrakto, tikrųjų skaistminų (Vitex agnus-castus L.) ekstrakto, magnio, vitamino D3 ir kalcio. Tokie probiotikai kaip Lactobacillus padeda įsisavinti izoflavonus ir taip paspartina jų veikimą. Maisto papildo sudėtyje yra magnio, kalcio ir vitamino D3, kurie gerina medžiagų apykaitą ir stiprina kaulus9.

„Estromineral Serena Plus“ yra viena iš priemonių, skirtų menopauzės laikotarpiu pasireiškiantiems vazomotoriniams simptomams palengvinti. „Estromineral Serena Plus“ sudėtyje esantis magnolijų žievių ekstraktas taip pat pasižymi raminamuoju, raumenis atpalaiduojančiu poveikiu, teigiamai veikia miego sutrikimus. Be to, pomenopauzinius sutrikimus galima lengvinti tikrųjų skaistminų (Vitex agnus-castus L.) ekstraktu. „Estromineral Serena Plus“ gali veiksmingai palengvinti naktinį prakaitavimą ir prabudimus, juntamą dažną širdies plakimą (palpitacijas) ir makšties sausumą, tačiau gali sukelti ir nepageidaujamų reiškinių, pavyzdžiui, gali išsivystyti menoragija, spazmai ir vidurių užkietėjimas9.

 • Šaltiniai

  1. Baber RJ, Panay N, Fenton AT. 2016 IMS Recommendations on women’s midlife health and menopause hormone therapy. Climacteric. 2016 Apr;19(2):109-50.
  2. The NAMS 2017 Hormone Therapy Position Statement Advisory Panel. The 2017 hormone therapy position statement of The North American Menopause Society. Menopause (New York, NY). 2017 Jul;24(7):728-753.
  3. Armeni E, Lambrinoudaki I, Ceausu I, et al. Maintaining postreproductive health: a care pathway from the European Menopause and Andropause Society (EMAS). Maturitas 2016; 89:63-72.
  4. Mintziori G, Lambrinoudaki I, Goulis DG, et al. EMAS position statement: Non-hormonal management of menopausal vasomotor symptoms. Maturitas. 2015 Jul;81(3):410-3.
  5. Agosta C, Atlante M, Benvenuti C. Randomized controlled study on clinical efficacy of isoflavones plus Lactobacillus sporogenes, associated or not with a natural anxiolytic agent in menopause. Minerva Ginecol. 2011 Feb;63(1):11-7.
  6. Isoflavones in food supplements for post-menopausal women: no evidence of harm. EFSA. Available at: https://www.efsa.europa.eu/en/press/news/151021. Accessed on 12 December, 2018.
  7. EFSA Panel on Food Additives and Nutrient Sources added to Food (ANS). Risk assessment for peri‐and post‐menopausal women taking food supplements containing isolated isoflavones. EFSA Journal. 2015 Oct;13(10):4246.
  8. Consensus Opinion. The role of isoflavones in menopausal health: Consensus opinion of the North American Menopause Society. Menopause. 2000;7:215-29.
  9. Leo VD, Monti M, Cappelli V and Mucci M. Clinical Activity of the Combination of Isoflavones, Agnus Castus and Magnolia (Estromineral Serena Plus) in the Menopause. Womens Health & Gynecol. 2017 Jan;3(1):057.

Mityba

Mitybai tenka esminis vaidmuo, palaikant gerą savijautą menopauzės laikotarpiu. Skaitykite daugiau apie mitybą per menopauzę.

„Estromineral Serena Plus“

„Estromineral Serena Plus“ yra maisto papildas su sojų izoflavonais, probiotikais, magnolijų ekstraktu, vitaminu D3, kalciu, magniu ir tikrųjų skaistminų ekstraktu, kuris padeda palaikyti normalią būklę menopauzės laikotarpiu. Skaityti daugiau apie „Estromineral Serena Plus“.