Menopauzės požymiai

menopause-symptoms

Menopauzė žymi moters, sulaukusios 45–55 metų, mėnesinių pabaigą. Daugelis moterų menopauzės laikotarpiu patiria tam tikrų požymių. Kiekvienai moteriai jie gali būti skirtingi.

Menopauzė yra normalus moterų senėjimo procesas, kurį jos patiria būdamos 45–55 metų amžiaus. Ankstyva menopauzė gali prasidėti ketvirtąjį gyvenimo dešimtmetį ir yra siejama su kitais sveikatos sutrikimais1–4.

Menopauze vadinamas mėnesinių nebuvimas 12 mėnesių iš eilės. Menopauzė neįvyksta per vieną naktį, o jos požymių atsiranda iki tikrosios menopauzės likus keliems mėnesiams ar keleriems metams. Šiuos požymius sukelia įvairūs hormonų pokyčiai, kurie moters organizme vyksta perimenopauzės laikotarpiu1–4.

Kodėl reikia žinoti menopauzės požymius?

Yra keletas menopauzės požymių. Moteris, žinodama juos, gali geriau suprasti menopauzės laikotarpiu organizme vykstančius pokyčius ir mažiau dėl jų nerimauti.

Įprasti menopauzės požymiai

Menopauzė yra ilgas moters gyvenimo tarpsnis, susijęs su daugybe požymių. Pajutusi pirmuosius požymius, moteris gali suprasti, kad artėja menopauzė1–4.

Svarbiausi menopauzės požymiai:

Mėnesinių ciklo pokyčiai

Pats dažniausias ankstyvasis menopauzės požymis yra mėnesinių nereguliarumas. Tarp mėnesinių gali būti 2–3 ar net 6 mėnesių pertraukos. Kai kurioms moterims kraujavimas mėnesinių metu gali būti minimalus. Menopauzės laikotarpiu moterų mėnesinių trukmė taip pat gali svyruoti1–4.

Karščio bangos

Karščio bangos yra antras pagal dažnį požymis, atsirandantis menopauzės pradžioje. Moteris staiga pajunta šilumą arba karštį, padažnėja pulsas. Kūno temperatūra gali staiga pakilti ir staiga nukristi, todėl ima darytis šalta. Karščio bangos gali trukti keletą minučių, būti silpnos arba stiprios1–4.

Naktinis prakaitavimas

Naktinis prakaitavimas yra naktį patiriamų karščio bangų padarinys. Tai gausus prakaitavimas, kai netgi miegant vėsioje patalpoje prakaito sušlampa drabužiai, patalynė ir neretai sutrinka miegas1–4.

Miego sutrikimai

Daugeliui menopauzės sulaukusių moterų dėl naktinio prakaitavimo ar kitų priežasčių sunku išmiegoti visą naktį nepabudus, todėl jos jaučiasi nuvargusios ir sudirgusios. Nors miego sutrikimų priežastys yra įvairios, penktajame gyvenimo dešimtmetyje tai gali būti menopauzės požymis1–4.

Nuotaikos svyravimai

Menopauzės laikotarpiu moters organizme vyksta įvairūs hormonų pokyčiai, kurie gali sukelti nuotaikos svyravimus ir nerimą. Jeigu yra buvusi depresija, menopauzės laikotarpiu ji gali pasunkėti1–4.

Svorio padidėjimas

Menopauzės laikotarpiu moters organizmas patiria ir keletą fizinių pokyčių. Menopauzės laikotarpiu moterys yra linkusios priaugti svorio. Kai kurios moterys gali pastebėti, kad, nors jų svoris didėja, kaulai ir raumenys silpsta1–4.

Ar šie požymiai panašūs visoms menopauzę patiriančioms moterims?

Ne. Kiekvienai moteriai požymiai gali skirtis. Menopauzė siejama su įvairiais moters organizme vykstančiais pokyčiais, kuriems turi įtakos daug aplinkos ir genetinių veiksnių. Kai kurioms moterims menopauzės požymiai pasireiškia daug anksčiau nei kitoms. Du dažniausi menopauzės pradžios požymiai yra nereguliarios mėnesinės ir ilgėjantys intervalai tarp mėnesinių ciklų1–4.

Kaip palengvinti menopauzės požymius

Kai vargina menopauzės požymiai, yra būdų juos palengvinti ir pagerinti gyvenimo kokybę. Skaityti daugiau, kaip palengvinti menopauzės požymius.

„Estromineral Serena Plus“

„Estromineral Serena Plus“ yra maisto papildas su sojų izoflavonais, probiotikais, magnolijų ekstraktu, vitaminu D3, kalciu, magniu ir tikrųjų skaistminų ekstraktu, kuris padeda palaikyti normalią būklę menopauzės laikotarpiu. Skaityti daugiau apie „Estromineral Serena Plus“.